CZ | ENG | RU | POL

Tato stránka používá soubory cookies. Klikněte pro více informací.

Hotel Bonato

FACEBOOK:

NOVINKY A AKCE

18. Října 2022
Svatomartinské hody

Svatý Martin se blíží a s ním přilétá i naše, již tradiční, husa na pekáči. Svatomartinské hodování v Bonato restauraci bude probíhat od 11.11. do 13.11.2022.

3. Února 2022
Když panada tančí

Nové LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem a Pavlem Oubramem (Když panda tančí) proběhne dne 3.2.2022 od 16:30 v Bonato hotel.

30. Ledna 2022
Kurzy vaření

Připravujeme kurz vaření v neděli dne 30.1.2022 od 13 hodin na téma Italská pasta s našim šéfkuchařem Janem Vlčkem.

PROBĚHLÉ AKCE V BONÁTU:

Zdeněk Pohlreich v Bonatu
Riccardo Lucque v Bonatu
Jean Paul Manzac v Bonatu

KURZY VAŘENÍ V BONÁTU:

           Kurzy vaření v Bonatu

ZAJÍMAVOSTI Z OKOLÍ

Náchodský zámek

Kudowa Zdrój

Gotický hrad byl založen v polovině 13. století jako fortifikační objekt chránící průsmyk z Čech do Kladska. Do 18.století proběhl mnoha stavebními úpravami, především renesančními a barokními. Na zámku se v držení vystřídaly význačné rody, především páni z Poděbrad, Pernštejna, Smiřic, dále pak Trčkové, Piccolominiové, Desforsové, Kuronští a Schaumburgové.

Mezi nejzajímavější expozice patří zpřístupněné historické interiéry z období vlády rodu Piccolomini, jejichž součástí jsou sbírky bruselských gobelínů a obrazů květinových zátiší. K zámku náleží také francouzská zahrada z poloviny 18. století a anglický park z 19. století. Dále lze navštívit hladomornu, gotické sklepy, zámeckou věž s překrásným pohledem na město, vyhlídkové terasy, stálou výstavu strašidel a medvědárium, které je svého druhu největší v Čechách.

Pevnost Dobrošov

Kudowa Zdrój

Je národní kulturní památkou. Tato dělostřelecká tvrz je součástí pohraničního opevnění z let 1936 - 1938. Při návštěvě tvrze si můžete prohlédnout pevnostní objekty s podzemními chodbami. V sále provozního areálu je stálá výstava Československá armáda první republiky v miniaturách modeláře a sběratele Lubora Šušlíka.

V okolí pevnosti je naučná stezka věnovaná pevnostní problematice druhé poloviny 30. let. Dalším nejvyhledávanějším turistickým místem v okolí Náchoda je Jiráskova chata na Dobrošově.

Teplicko-adršpašské skály

Adršpašské skalní město je skalní pískovcový útvar, který je rájem nejen horolezců ale i pěších turistů. Většina skalních útvarů svým tvarem připomíná výjevy z reálného světa. Při troše fantazie si jistě návštěvníci pojmenují i ostatní skály a kameny podle svého.

Na trase prohlídkového okruhu je několik obzvláště zajímavých míst a skalních útvarů, např. Velký a malý vodopád, Kaňon za gotickou brankou, Sloní náměstí, Horské jezírko, kde je možná projížďka na pontonech, Čertův most, Milenci, atd.. Skály jsou přístupné celoročně, avšak údržba prohlídkového okruhu je zajišťováno pouze v sezóně, tj. asi od 1. 4. do 15. 11.

Vodní nádrž Rozkoš

Kudowa Zdrój

V těsné blízkosti České Skalice leží přehradní jezero Rozkoš, nazývané často východočeské moře. Rozloha vodní plochy činí 1100 ha, průměrná hloubka nádrže je 10 m.

Údolní nádrž Rozkoš, vybudovaná v letech 1966–1972, slouží nejen k regulaci průtoku vody v řece Úpě při táních a povodních, ale také se stala střediskem vyznavačů vodních sportů a rájem rybářů.Ratibořice

Kudowa Zdrój

Zámek, Staré Bělidlo, Viktorčin splav a Ludrův mlýn jsou známy osobou spisovatelky Boženy Němcové a jejím dílem Babička, stejně tak postavou paní kněžny vévodkyně K. V. Zaháňské.

Původní tvrz přestavěna na barokní letohrádek. V letech 1825 -1826 byla budova zámku vévodkyní K. V. Zaháňskou, včetně křídla pro služebnictvo, přestavěna empírově.Zámek v Novém Městě nad Metují

Kudowa Zdrój

Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kacova. Každý majitel novoměstského panství přispěl něčím zajímavým k rozvoji města, ať to byli Štubenberkové, Trčkové z Lípy, Lesliové a další. V polovině 17. století byl zámek barokně přestavěn. Možné je zde zhlédnout autentické interiéry ve stylu vrcholné secese, art deco a funkcionalismu.

Na výzdobě interiérů pracovalo mnoho významných českých umělců, např. Pavel Janák, prof. František Kysela, Marie Teinitzerová, Helena Johnová a další. V prostranství před zámkem a v rozsáhlé zámecké zahradě je možné zhlédnout barokní sošky z dílny Matyáše Bernarda Brauna.

Polsko ( cca 12 km on našeho hotelu )

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój jsou jedny z nejkrásnějších a zároveň nejstarších lázní v oblasti polského Klodska. Lázně se nachází v oblasti národního parku Stolové hory, které jsou oblíbené u turistů z celého světa. Stolové hory a Bledné skály jsou jedinečným místem. Nejnavštěvovanější částí Stolových hor je právě ta v blízkosti Kudowy, neboť je zde známý skalní labyrint, který byl vytvořen působením vody a větru.

Jistě Vás uchvátí neopakovatelné výhledy a přírodní scenérie. Nabízí romantické procházky, příjemné posezení v kavárnách, návštěvu aquaparku. Více na > www.basen.eurograf.pl. Možnost nákupů v blízké tržnici > www.kudowa.pl, možnost adrenalinových zážitků > www.mountain.xt.pl.

V blízkosti městečka můžete navštívit :

 • Muzeum řemesel, muzeum žab a muzeum hraček v Kudowě Zdróji
 • Stolové hory a skalní útvary Bledných skal
 • Lanový park a paintball v Kudowě Zdróji
 • Japonskou zahradu v Jarkowie
 • Kostnici a pohyblivý betlém v Čermné
 • Aquapark v Kudowě Zdróji
 • Lázeňský park a kolonádu v Kudowě Zdróji
 • Medvědí jeskyni v Kletních
 • Sopku a baziliku ve Wambeřicích
 • Kopání zlata ve Zlatém Stoku
 • Park dinosaurů v životní velikosti v Karlowie

Polsko a lyžování ( cca 30 min. od našeho hotelu )

Lyžařské centrum Zieleniec

Lyžařské středisko Zieleniec

Lyžařské středisko Zieleniec se nachází na polské straně Orlických hor ve výšce 950m n. m. Středisko se chlubí specifickým mikroklimatem alpského typu ( jediným svého druhu v Polsku ).

K dispozici je 20 vleků s kapacitou přepravených 11000 osob za hodinu. Pro milovníky nočního lyžování nabízí Zieleniec 8 osvětlených svahů. Vzdálenost střediska od hotelu je cca 30 min. Více informací > www.zieleniec.pl.Pěchotní srub Březinka ( cca 10 min. od hotelu )

Pěchotní srub Březinka je železobetonová pevnostní stavba z roku 1937. Jedná se o součást linie pohraničního opevnění Československé republiky, budované na obranu před očekávaným německým útokem. Po okupaci republiky bylo v roce 1939 opevnění Wermachtem zničeno. Srub Březinka byl jako jediný v regionu po roce 1989 zrekonstruován Klubem vojenské historie do původního předválečného stavu, včetně vnitřního technického vybavení. Objekt je přístupný veřejnosti celoročně každou sobotu, v letních měsících častěji. Info > www.brezinka.cz

Muzeum stavebnice Merkur

Expozice muzea Vás seznámí s historií a současností unikátní dětské stavebnice Merkur založené v roce 1920, jejíž systém kovových částí spojovaných šroubky se v nezměněné podobě používá dodnes. Stavebnice jsou v expozici rozdělené dle období. Obdivovat můžete funkční modely parních strojů, historické modely plechových vláčků Merkur a další. Pozoruhodný je rozsáhlý exponát – celoživotní dílo sběratele Jiřího Mládka „Ocelové město“, který je inspirovaný stejnojmenným románem J.Verna. Info > www.merkurpolice.cz

Peklo u Nového Města nad Metují

Údolí při soutoku Metuje a Olešenky je významným výletním místem. Znaveni po dlouhém výletě si můžete odpočinout ve stylová restaurace s čertovskými motivy Bartoňova útulna postavená podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče. Očekává Vás příjemné prostředí, známá česká pohostinnost, na jídelním lístku nechybí „pekelné“ speciality.

Czermna – kostnice ( Kaplica Czaszek )

Interiér kaple je vyložen 3 tisíci lebek a kostí. Jedná se o jedinou památku tohoto druhu v Polsku a jednu ze tří v Evropě. Je to vlastně velký společný hrob obětí Slezských válek z let 1740–1742 a 1744–1745 a obětí epidemií z 18. století. Dalších 20–30 tisíc lidských ostatků je uloženo pod podlahou. Kapli postavil v r. 1776 kněz Václav Tomášek. Stavba budovy, sbírání lidských ostatků, jejich dezinfekce a impregnace mu trvaly osm let. Kostnice je jedinečným obrazem pomíjivosti a křehkosti člověka; společně zde leží ostatky pradávných rodin, přátel i nepřátel. Jednou za rok, o půlnoci ze 14. na 15. srpna, se v czermenské kostnici slouží mše za ty, jejichž ostatky zde nalezly poslední spočinutí, a také za všechny, kdo zemřeli v důsledku nemoci nebo nešťastné náhody. Info > www.kudowa.pl

Motokáry

Pro všechny, kteří si rádi užijí trochu adrenalinu nabízíme jedinečnou možnost zúčastnit se jízdy na motokárách. Motokárová dráha se nachází jen 20 min. jízdy od hotelu a je jednou z mála patrových motokárových drah v širokém okolí. Ceny na vyžádání.

Nabízíme :

 • Individuální jízdy pro dospělé i mládež
 • Pronájem celé dráhy pro skupiny
 • Zpestření firemních a jiných akcí
 • Organizaci závodů

Tipy pro turistiku na rozhraní Čech a Kladska www.kladskepomezi.cz.